Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dom Dziennego Pobytu

DOM DZIENNEGO POBYTU

 

            W strukturze Domu Pomocy Społecznej w Malborku przy wsparciu samorządu miejskiego swą działalność rozpoczął Dom Dziennego Pobytu przeznaczony dla 15 osób z powiatu malborskiego, w tym dla 10 osób z miasta Malborka, które ze względu na wiek, chorobę, niepełnosprawność, czy samotność wymagają wsparcia, którego rodzina i środowisko nie są w stanie zapewnić.

            Podstawą przyjęcia do Domu Dziennego Pobytu jest decyzja Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, która to określa wysokość odpłatności za pobyt. Decyzja wydawana jest na okres do 6 miesięcy z możliwością przedłużenia jej na kolejny okres. Wniosek o pobyt w placówce składa osoba zainteresowana lub w przypadku osoby ubezwłasnowolnionej jej prawny opiekun.

                        Osobą przebywającym w placówce zapewniamy pobyt i opiekę 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku bez niedziel, sobót, świąt i dni ustawowo wolnych w godzinach 7:30 do 15:30.

W czasie pobytu podopieczni otrzymują dwa posiłki – śniadanie w godzinach: 8:00 – 8:30 oraz obiad w godzinach: 13:00 – 13:30. W ramach czasu wolnego w ofercie znajdują się: rehabilitacja, zabiegi fizykoterapii, muzykoterapia, zajęcia terapii zajęciowej, opieka psychologiczna, poradnictwo. Uczestnicy mogą korzystać z przedmiotów i urządzeń służących do utrzymania higieny osobistej oraz korzystać za sprzętu audiowizualnego, komputerowego i rehabilitacyjnego. Dzięki uczestnictwu w zajęciach zaspakajane są potrzeby towarzyskie i kulturalne, poprzez organizowanie życia kulturalnego. W czwartki nasi podopieczni mogą uczestniczyć w seansach filmowych na dużym ekranie.

Dodatkowo wydzielone są dwa pokoje dla Domu Dziennego Pobytu, gdzie można w spokoju odpocząć, obejrzeć telewizje, przejrzeć prasę, poczytać książkę, ułożyć puzzle, rozwiązywać krzyżówki itp.

            Niewątpliwie atrakcją naszego Domu jest przytulna aranżacja pomieszczeń stwarzająca komfortowe warunki do odpoczynku, pracy i zabawy. Dysponujemy nowo wyremontowanymi łazienkami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Staramy się, aby nasz Dom miał swój własny niepowtarzalny klimat i to właśnie on, czyni go wyjątkowym. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby  podopieczni czuli się jak najlepiej, a ich pobyt był pełen radości i zadowolenia.

 

 

zredagowała: Dorota Kurapiewicz

 

 

 

 

 

 


 


 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny