Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O nas

      Dom powstał 1 października 1945 roku. Decyzję o powołaniu podjął Pełnomocnik Rządu RP dla Województwa Pomorskiego w Gdańsku z siedzibą w Sopocie – Wojewoda Pomorski, a zrealizował Pełnomocnik Rządu RP na Obwód Malbork – Starosta Powiatu Malborskiego.

Dom rozpoczął działalność pod nazwą „ Dom Starców i Kalek ”. W okresie 1945 -1947 w Domu mieszkało średnio 18 osób. Ogółem placówka przeznaczona była dla 30 osób, a personel składał się z kierownika, higienistki, sprzątaczki i kucharki. Do Domu osoby kierowane były przez Polski Czerwony Krzyż i Referat Opieki Społecznej przy Starostwie. W latach następnych Dom zmienił nazwę na „ Państwowy Dom Rencistów ”, a w 1991 roku na „ Dom Pomocy Społecznej ” w Malborku . Na przestrzeni tych lat ilość miejsc w Domu wzrosła do 80 osób. Obecnie DPS w Malborku przeznaczony jest dla  82 osób przewlekle somatycznie chorych.

Posiadamy w pełni wyposażone pokoje 1 i 2 osobowe ze swobodnym dostępem do łazienek i WC, pokoje dziennego pobytu, własną kuchnię, sale wielofunkcyjną z jadalnią, bibliotekę, sale rehabilitacji, sale terapii zajęciowej z łazienką i kuchnią, gabinet pielęgniarski doraźnej pomocy medycznej, taras, ogród oraz kaplicę, w której odprawiana jest msza dla naszych podopiecznych. Budynek domu przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, posiada windę osobową, podjazd, łazienki bez barier, podnośnik, sprzęt ortopedyczny.

Oferujemy swoim podopiecznym usługi w zakresie potrzeb bytowych, gwarantując im miejsce zamieszkania, pełne wyżywienie, odzież i obuwie, utrzymanie czystości, obsługę pielęgniarską, lekarską oraz świadczymy usługi opiekuńcze i wspomagające. Nasze usługi obejmują udzielenie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnację oraz niezbędną pomoc w załatwianiu spraw osobistych. Ponadto nasi mieszkańcy mają możliwość udziału w terapii zajęciowej, podnoszenia sprawności i aktywności, zaspakajania potrzeb religijnych i kulturowych.

Dzięki fachowej opiece i przyjaznej atmosferze domu zapewniamy mieszkańcom poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

 

zredagowała: Dorota Kurapiewicz

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny